Menu

Prowadzenie firmy online przy użyciu narzędzia CRM

Blog ma na celu tworzenie contentu odnoszącego się do wszelkich aspektów powiązanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa online z wykorzystaniem najnowszych technologii chmurowych. Z bloga dowiesz się jak prowadzić firmę online, jakie narzędzia wykorzystać.

Witam na prowadzeniefirmy.blox.pl

f.design

Prowadzenie firmy online w pigułce.

Aktualna sytuacja w firmie oraz usprawnienie wielu procesów (ich automatyzacja) pozwoliła mi na wydzielenie paru godzin dziennie na hobby - którym jest m.in. przekazywanie wiedzy innym z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej oraz filozofii CRM.

Witaj,

mam na imię Arkadiusz, jestem przedsiębiorcą który swoją przygodę z prowadzeniem działalności gospodarczej rozpoczął już w latach 90. Od tego czasu warunki gospodarcze i ekonomiczne zmieniły się na tyle, że prowadzenie biznesu obróciło się o 180 stopni. Na blogu nie skupimy się na analizie porównawczej prowadzenia firmy kiedyś, a dziś tylko na merytorycznym przekazie jak w XXI wieku prowadzić firmę wykorzystując najnowsze narzędzia m.in chmurę, CRM, ERP itd.

Na start kilka zasad, które pomogły mi osiągnąć sukces.

  • nieustępliwość w działaniu - aby osiągnąć sukces trzeba się napracować, w biznesie nie można poddawać się szybko ale polecam zasadę "Cut losses..."
  • rozwój zawodowy i osobisty - "Kto się nie rozwija, stoi w miejscu" ciągły rozwój osobisty pomaga w kontaktach międzyludzkich co przekłada się bezpośrednio i pośrednio na Twój biznes. Sprawdzaj na mediach społecznościowych nowe wydarzenia, konferencje, szkolenia, poznawaj nowych ludzi - Twoich potencjalnych leadów.
  • wykorzystywanie najnowszych technologii - IT jest już wszędzie, mimo braku wykształcenia informatycznego MUSISZ podążać z "modą informatyczną", technowinki w zakresie IT dla B2B i inne.
  • częsty research i weryfikacja konkurencji - musisz znać konkurencję by reagować szybko na nowości. Konkurencja wprowadzając jakąś nowość jest w dużo lepszej sytuacji niż Ty. Research, projektowanie, wdrożenie i reklamę mają już za sobą dlatego musisz być innowacyjny by to konkurencja kopiowała od Ciebie nowości i "marnowała" zasoby w dogonieniu Twoich rozwiązań.
  • dobra organizacja pracy - nie wyobrażam sobie nowoczesnej i dobrej organizacji pracy bez wykorzystania systemu CRM z modułem Organizacji pracy (zadania, projekty).
  • informatyzacja procesów - windykacja online, wysyłanie e-faktur itp. Tańsze, szybsze, wygodniejsze dla Ciebie i Twojego klienta.


    prowadzeniefirmyonline

© Prowadzenie firmy online przy użyciu narzędzia CRM
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci